|
|
|
|
1.
e4
e5
2.
Pf3
Pc6
3.
Lc4
Italiaans
Het Italiaans is één van de oudste openingen, het werd al genoemd in het Göttingen manuscript uit het begin van de 14e eeuw. Wit wil het veld f7 aanvallen waardoor het Italiaans getypeerd wordt als een agressieve opening. De beste kansen voor zwart liggen vaak in een krachtige tegenaanval.
3...
Lc5
Giuoco Piano
Giuoco Piano betekent "rustige partij". Het is de oudste geregistreerde opening. De Portugees Pedro Damiano speelde deze opening in het begin van de 16e eeuw en de Italiaan Gioachino Greco speelde het in het begin van de 17e eeuw. Tot de 19e eeuw was dit de belangrijkste voortzetting in het Italiaans.
4.
b4
Evans gambiet
Het Evans gambiet is genoemd naar de Engelse zeekapitein William Davies Evans, voor zover bekend de eerste schaker die deze opening speelde in 1827. In 1832 publiceerde William Lewis een analyse van deze opening, waarna deze opening zeer populair werd. Nadat Emanuel Lasker in 1895 een verdediging speelde die de stelling vereenvoudigde werd het gambiet bijna niet meer gespeeld, totdat Garry Kasparov het een aantal keren speelde in de jaren 90 van de 20e eeuw. Het idee is dat wit een pion offert voor een sterk centrum en aanval op de zwarte f-pion.
4...
Lxb4
5.
c3
Le7
Dit wordt vaak als een veilige terugtrekking van de loper beschouwd en werd o.a. door Viswanathan Anand gespeeld.
6.
d4
Pa5
Wit kan nu het initiatief behouden met 7.Le2 of direct de pion terugwinnen met 7.Pxe5. Een derde mogelijkheid is een loperoffer op f7.
7.
Pxe5
Pxc4
8.
Pxc4
d5=
9.
exd5
Dxd5
10.
Pe3
Zwart heeft hier de keus uit: |
| |
|