SMB 3 - PION / Mook
Deze mooie wedstrijd speelden wij in een kleinere zaal, de grote zaal was helaas bezet. De tegenpartij uit Groesbeek/Mook had aan de eerste vijf borden voor mij bekende spelers. Ik fronste even mijn wenkbrauwen maar al gauw bleek dat SMB goed op dreef was.
|
|
Aan bord 1 speelden Eric de Ridder van SMB met zwart tegen Huub Blom. Er kwam de klassieke variant van de Caro-Kann op het bord. Op de elfde zet speelde Huub toren h4, maar dat doorzag Eric. Er werd nog wat uitgeprobeerd door de tegenpartij maar de strijd ging gelijk op. De tegenpartij bood remise aan maar Eric besloot tot doorspelen. Toen de stelling uit het diagram op het bord kwam was er nog een mogelijkheid voor Wit om zich te kunnen redden. Hij speelde echter 26.Td2 dat meteen verliesgevend was. Dan 26... De4 met winst pion en verdere gunstige ontwikkelingen voor Eric. Daarna was het gedaan en de tegenpartij gaf op.
|
|
Zelf speelde ik aan bord 3 tegen een routinier met zwart, de tegenpartij was mij de gehele wedstrijd steeds een stap voor hetgeen uiteindelijk mijn verlies inluidde. Eline Koch speelde tegen Van de Poll, en ik zag een eindstrijd met pionnen en koningen op het bord. De tegenpartij had zijn koning beter ontwikkeld langs de zijlijn waardoor hij de pion kon ophalen, de pion van Eline aan de andere kant kon niet bevrijd worden, helaas verloor Eline na een moedig gespeelde partij.
Henny Goverde speelde tegen Bram Hiddenberg aan bord 5. Henny had met zwart het centrum goed in handen, beide partijen besloten tot lange rockade. Er ontstond een strijd om de velden, en toen ik een keek naar de stelling zat het maar ingewikkeld in elkaar. Na het ruilen van de toren stond Henny gewonnen. De tegenpartij ging ook nog door zijn vlag heen, maar eigenlijk stond hij al verloren.
Puc Lamont speelde een puike partij tegen Renee Slaa en won deze partij. Prima werk Puc. Jonas Grootens speelde een snelle partij. De tegenpartij bleek iets gewiekster te zijn dan Jonas, hij verloor dan ook. Onze Aidan Paltoe speelde weer gedegen en zeer goed, zijn tegenstander verloor dan ook. Mooi geschaakt Aidan!
Oscar Mutonji speelde een gedegen partij tegen Alexander Bouwman, en er werd voorzichtig gemanoeuvreerd. De wedstrijd duurde de hele middag en wie een verkeerde zet deed ging eraf. Geen van beiden gaf toe, uiteindelijk remise, waarmee ook de matchpunten onze kant uitkwamen. Mooi werk van Oscar. Het werd 4,5 - 3,5 voor SMB. De teamleider is uiterst tevreden over het getoonde spel en doorzettingsvermogen. Dank!
Paul van Deemen Teamleider SMB 3 KNSB
|
|
|
Welkom bij schaakvereniging Strijdt Met Beleid, opgericht in 1848 en daarmee een
van de oudste schaakverenigingen van Nederland en de oudste schaakvereniging van
Nijmegen en omstreken.
|
| agenda |
|
|
|
NOV
10
| |
6e ronde interne competitie |
|
|
|
NOV
13
| |
training en interne competitie |
|
|
|
NOV
17
| |
7e ronde interne competitie |
|
|
|
NOV
18
| |
schaaktraining |
|
|
|
NOV
20
| |
training en interne competitie |
|
|
|
| BEKIJK VOLLEDIGE AGENDA |
|
|
|